V prvom zápase pod Zoborom VK EPERIA Prešov neuspela

2 min. čítaniaV prvom zápase pod Zoborom VK EPERIA Prešov neuspela

Prešovčanky sa po sérii troch vyhratých zápasov v rade stretli pod Zoborom s družstvom Volley project UKF Nitra. Domáce boli po výhre nad Sláviou Bratislava výborne naladené a od úvodu sa snažili dostať naše ženy pod tlak.

Enormná snaha oboch družstiev o ovládnutie úvodu zápasu sa odzrkadlila vo vyššom počte nevynútených chýb. Od stavu 7:6 prevzali iniciatívu hráčky Nitry a odskočili súperkam z EPERIE o 7 bodov, čo bolo napokon v prvom sete rozhodujúce.

V druhom sete, po zmene strán sa náš chorobami a zraneniami zdecimovaný tím sympaticky staval na odpor súperkám z Nitry a snažil sa ešte v tomto zápase čosi s výsledkom spraviť. Žiaľ znova prišla výrazná bodová šnúra domácich hráčok, ktoré ťahala s chuťou hrajúca Stümpelová a Müllerová. V závere setu jeho výsledok upravovala troma úspešnými útokmi Prešovčanka Bodnárová. Napokon Nitra úspešne ukončila aj druhý set.

Úvod tretieho setu sa nám vôbec nevydaril a Nitranky si ho už nedali uchmatnúť a s prehľadom dohrali zápas do víťazného konca. Ku cti našim dievčatám slúžila bojovnosť počas celého zápasu až do poslednej lopty, čo si môžu preniesť do dôležitého zápasu proti COP Nitra, ktorý odohrajú už túto nedeľu znova pod Zoborom.

17. novembra 2017 – 18:00
Mestská ŠH Nitra (Počet divákov: 100)

rozhodca: Kohút Ľuboš – Moravčík Filip

Volley project UKF Nitra VS VK EPERIA Prešov 3:0 (25/15 25/19 25/17)
Stümpelová 13, Konečná 12, Müllerová 10
Bodnárová 12, Povrazníková 10

ohlas trénera VK EPERIA Prešov:
Bočkay F.
„Dnes sme zase museli improvizovať v našej zostave, čo sa odzrkadlilo na jeho výsledku. Super bol lepší vo všetkých činnostiach a vyhral zaslúžene. My sme nezložili zbrane a snažili sme sa z minima vyťažiť maximum.“