Súboj v Trnave zvládli hráčky z Prešova na výbornú

2 min. čítaniaSúboj v Trnave zvládli hráčky z Prešova na výbornú

Pre obe družstvá mal tento extraligový zápas veľký význam. Hitky chceli potvrdiť svoje predošlé víťazstvo, na domácej palubovke túžili znova bodovať na plno a odpútať sa z dna tabuľky. Naše hráčky potrebovali tiež vyhrať, aby si tak upevnili štvrtú priečku v tabuľke a udržali náskok pred dobiedzajúcim družstvom Kežmarku.

Od úvodného setu to bol súboj o každú loptu a obe družstvá sa snažili vybudovať si bezpečný náskok pred koncovkou setu. Bližšie k tomu bol domáci tím, ktorý viedol 17:13. No kľudne a s prehľadom hrajúce Šarišanky v závere setu stav vyrovnali na 19:19 a koncovku setu „profesorsky“ dotiahli do víťazného konca 22:25.

Druhý set mal podobný scenár ako prvý. Napriek tomu, že domáce hráčky vyhrávali už 13:6, Prešovčanky pod vedením kapitánky Jakábovej pôsobili kľudne a následne kvalitnou hrou v útoku smečiarky Bodnárovej a univerzálky Povrazníkovej a dobrou prácou na bloku Kotuličovej, novicky v drese EPÉRIE opäť otočili set vo svoj prospech. V tejto fáze pôsobili naše dievčatá kompaktne a predvádzali kvalitnú hru vo všetkých činnostiach obranných aj útočných.

Tretí set bol v konečnom rezultáte zápasu aj posledným. Do stavu 7:21 z pohľadu domácej Trnavy predvádzali hráčky základnej zostavy Prešova výbornú hru, preto v jeho závere dostali príležitosť všetky hráčky.

Hit UCM Trnava – VK EPERIA Prešov 0:3 (-22, -21, -17)
Rozhodovali: Kováč a Sluk, 80 divákov.
Trnava: Grulišová 4, Kočišová 2, Behúnová 8, Režná 10, Vasková 7, Doluda 12, libero Slezáková (Lukáčová 2, Pavlačková 0, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.
Prešov: Schniererová 5, Markarashvili 4, Jakábová 7, Kotuličová 4, Povrazníková 16, Bodnárová 9, libero Nehilová (Vrabcová 1, Pitoňáková 0, Štieberová 1). Tréner: F. Bočkay.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Bianka Bodnárová (Prešov)

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Súper hral dnes dobre a zaslúžene vyhral. My sme mali v prvých dvoch setoch šancu, ale zvolili sme katastrofálne riešenia. Obrovský rozdiel bol v sebavedomí oboch družstiev.“

František Bočkay, tréner Prešov: „Sme veľmi radi za toto víťazstvo. Po nie veľmi vydarených týždňoch sme dnes v našej hre a našom prejave videli zlepšenie. Hlavne prejav bol na vysokej úrovni. Aj za nepriaznivého stavu sme si dokázali pomôcť či už servisom alebo blokom. Boli sme na tento zápas veľmi dobre pripravení. Dobre nám zapadli aj hráčky, ktoré nenastúpili v základnej šestke, ale všetky pomohli k tomuto víťazstvu.“