Koniec základnej časti 2017/2018 – historicky sme v skupine 1-4

2 min. čítaniaKoniec základnej časti 2017/2018 – historicky sme v skupine 1-4

Prvý tohtoročný extraligový zápas proti družstvu BK97 Stova Spišská Nová Ves, ktorý sa hral 6.1.2018, bol zároveň posledným zápasom základnej časti súťaže a bol mimoriadne dôležitým pre naše družstvo žien. V domácom zápase by sme prípadným víťazstvom spečatili historicky posun do prvej „štvorky“, kde by sme nahradili nášho východniarskeho rivala, družstvo Kežmarku.

Zápas sme začali výborne a v prvý set skončil jednoznačne v prospech Prešova. V druhom sete ale prekvapujúco domáce hráčky poľavili a naopak „spišiačky“ zlepšili svoj herný prejav, vyhrali druhý set a zaslúžene vyrovnali stav v zápase na 1:1. Našťastie si domáce hráčky rýchlo uvedomili význam tohto zápasu a po kolektívnom výkone uspeli v treťom sete a ujali sa vedenia 2:1. V štvrtom sete hráčky Prešova mali zápas pod kontrolou až do stavu 17:12 a keď sa už zdalo, že je rozhodnuté, nepochopiteľne stratili pohodlné vedenie. Hráčky Spišskej Novej Vsi vyrovnali stav v sete na 17:17 a razom boli na koni. Našťastie v nervóznej koncovke setu sa prejavili skúsenosti Prešova a hráčky nepustili zápas do tajbrejku a vyhrali v ňom tesne 25:23. Výkonom v tomto zápase vyčnievala univerzálka Prešova Povrazníková Ivana, ktorá zaznamenala celkovo 27 bodov (útok 17, blok 1, eso 9)

Týmto víťazstvom si EPERIA Prešov udržala celkovú štvrtú priečku v tabuľke základnej časti a keďže hráčky Kežmarku prehrali na palubovke COP Nitra 3:1 zostala im piata priečka a teda aj boje v skupine 5-10.

EPERIA Prešov : BK97 Stova Spišská Nová Ves 3:1 (25/19 15/25 25/17 25/23) MVP – Povrazníková Ivana (Prešov)

tabuľka po základnej čast extraligy

Výsledky zápasov v decembri 2017

VTC Pezinok – Bilíkova VS VK EPERIA Prešov 3:1 (25/18 18/25 25/17 25/18)

VK EPERIA PrešovVS VK Slávia EU Bratislava 1:3 (25/22 18/25 24/26 19/25)

STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava VS VK EPERIA Prešov 3:0 (25/17 25/11 25/8)

VK EPERIA Prešov VS VK Nové Mesto nad Váhom 3:2 (19/25 25/21 22/25 25/19 15/11)

KV MŠK Oktan Kežmarok VS VK EPERIA Prešov 3:2 (25/23 20/25 23/25 26/24 15/8)