Prešov : Extraligový kolotoč sa rozkrútil!

3 min. čítaniaPrešov : Extraligový kolotoč sa rozkrútil!

Prešov

V nedeľu 23.9.2017 sa začala nová sezóna extraligy žien. Prešovčanky odštartovali sezónu domácim zápasom proti družstvu Volley project UKF Nitra. Družstvo hostí prišlo do Prešova posilnené o smečiarku Martinu Konečnú ale ešte bez trojice legionáriek. A k zmene došlo aj na trénerskom poste Nitry.

Naše hráčky začali výborne a v prvom sete sme do stavu 17:11 súperky držali ďaleko od siete a pomaly sme preberali réžiu hry do vlastných rúk. Ale tri úspešné bloky Stümpelovel nabudili súperky, ktoré následne otočili vývoj prvého setu vo svoj prospech do stavu 22:25. Naše ženy sa dostali po tomto obrate nitraniek do herného kŕču a druhý set bol jednoznačnou záležitosťou UKFky. V tomto sete sa na servise výrazne presadila nová posila nitraniek Martina Konečná a set skončil 11:25.

Našťastie prešovčanky ukázali charakter a výborným výkonom otočili už takmer stratený zápas a tretí set vyhrali 25:22. Osobnosťou tretieho setu bola nová nahrávačka Prešova Natália Vrabcová, ktorá v závere setu dala 5 es, z toho 4 v rade za sebou. Víťazstvo v treťom sete a vidina obratu v zápase, vliali dievčatám nové sily a tie dokázali vyhrať štvrtý set 25:23. V tomto sete bola najväčšou oporou hráčiek od Torysy kapitánka Veronika Jakábová. Črtajúci úplný obrat v zápase sa žiaľ nášmu družstvu nepodaril. V rozhodujúcom skrátenom piatom sete sme prehrali 9:15.

Štatistika zápasu

VK EPERIA Prešov – Volley project UKF Nitra 2:3 (-22, -11, 22, 23, -9) – štatistika
Rozhodovali: Höger a Porvazník, 135 divákov.
Prešov: Obermannová 2, Povrazníková 11, Bodnárová 15, Schniererová 6, Vrabcová 5, Jakábová 11, libero Nehilová (Kerpčarová 1, Štieberová 0, Pitoňáková 0). Tréner: F. Bočkay.
Nitra: Hradecká 6, Richweissová 21, Frindtová 16, Poláčková 15, Konečná 16, N. Stümpelová 13, libero Španková. Tréner: T. Sarna.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Veronika Jakábová (Prešov)

František Bočkay, tréner Prešova: „Typický zápas zo začiatku sezóny s veľa nevynútenými chybami. Čaká nás veľa tvrdej práce na našom systéme. Dobré začiatky troch setov, kde sme dokázali súpera zatlačiť, ale potom sme chybami negovali svoju robotu. Netreba robiť žiadne závery vieme na čom pracovať a to je najdôležitejšie. Vo viacerých momentoch zápasu to vyzeralo z našej strany veľmi dobre. Je na čom stavať.“

Teemu Sarna, tréner Nitry: „Bolo to veľmi hore-dole, pod čo sa podpísal fakt, že to bol prvý zápas sezóny. Začiatok bol pomalý, nohy sme mali ešte v autobuse, ale v priebehu prvého setu sme to otočili, čo bolo veľmi dôležité. Druhý set bol veľmi dobrý. Všetko fungovalo ako malo. Aj tretí set do stavu 21:17, ale potom nás pritlačili servisom. Otočili set a pokračovali tlakom aj vo štvrtom. Nie, že by sme hrali zle, ale Prešov sa zlepšil. V piatom sete sme sa vrátili k našej hre, zlepšil sa príjem, fungoval servis. Vyhrali sme, čo je dôležité.“