Pohľad na extraligový víkend Prešovčaniek očami Daniely Leütterovej

3 min. čítaniaPohľad na extraligový víkend Prešovčaniek očami Daniely Leütterovej

Prešov,

Spojená škola Ľudmily Podjavorinskej v Prešove bola 30. septembra a 1. októbra dejiskom výnimočného športového podujatia – extraligového víkendu volejbalistiek VK Eperia Prešov. V sobotu si zmerali sily naše prešovské volejbalistky s hráčkami COP Nitra. Zápas skončil 3:0 na sety v prospech Prešova, ktorý si týmto pripísal zaslúžené, tvrdo vybojované 3 body. Najlepšou hráčkou zápasu sa stala Soňa Nehilová z domáceho tímu. V nedeľu sa odohral zápas proti družstvu Hit UCM Trnava, ktorý po náročných výmenách v setoch, opätovne priniesol ďalšie 3 body v prospech domáceho tímu Prešova, v konečnom stave 3:1 na sety. Najúspešnejšou hráčkou sa stala domáca hráčka Bianka Bodnárová.

Tréner František Bočkay sa po vydarenom víkende vyjadril: „Dva zápasy, šesť bodov – to bol náš cieľ tohto víkendu a ten sme splnili. Podľa mňa sme dnes v prvých dvoch setoch veľmi dobre útočili a bránili. Hralo sa v perfektnej atmosfére, ktorú nám vytvorili naši fanúšikovia. V treťom sete začala Trnava dobre servovať a robili menej chýb. Bohužiaľ hlavnými aktérmi tohto stretnutia neboli hráčky. V stretnutí bolo veľa emócií na jednej aj druhej strane to tomu dodávalo patričné grády. V koncovke štvrtého setu, respektíve v priebehu celého zápasu sa diali veci, ktoré by o takýchto zápasoch nemali rozhodovať. A to je smutné. Pozrite si záznam a názor si urobte sami. Celý tím odviedol veľmi dobrú prácu v priebehu tohto víkendu.

Po úspešnom a hlavne náročnom víkende si dievčatá môžu vychutnávať kvalitnú regeneráciu, ale ihneď budú pokračovať v tréningovom procese, ktorý budú chcieť bezpochyby zúročiť v zápase proti Pezinku  14. októbra 2017 vo večerných hodinách v športovej hale Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej v Prešove.

Prešovské volejbalistky sa snažia naplno trénovať a podávať tie najkvalitnejšie výsledky, ktoré môžeme vidieť v jednotlivých zápasoch. Základ tímu tvoria ženy Bodnárová, Obermanová , Povrazníková  Štieberová , Schniererová, Nehilová, Vrabcová , Kerpčarová, Jakabová a najmladšia hráča v tíme – Pitoňáková . Pre túto sezónu doplnila tím nová hráčka z Gruzínska, Gvanca Markarashvili, ktorá rýchlo zapadla do tímu, priniesla novú energiu a vlastné nadobudnuté skúsenosti z reprezentácie, ktoré spoločne s vlastnosťami ostatných hráčok môžu dodať zápasom Prešovčaniek nový rozmer.

Z vlastnej športovej skúsenosti poznám potrebu silnej diváckej podpory počas súťaže. Ako kondičná trénerka volejbalistiek VK Eperia Prešov viem, čím všetkým si museli ženy prejsť počas letnej prípravy tohto roku. Od kondičného bloku vo Vysokých Tatrách, cez atleticko – bežeckú prípravu na tartanovej dráhe, až po vypotenie poslednej kvapky potu na palubovke v telocvični.

 

Prostredníctvom tohto článku chcem apelovať na jednu podstatnú vec a tou je, aby si široká verejnosť uvedomila, že Prešov žije športom a je dôležité, aby boli športovci podporovaní fanúšikmi a divákmi v čo najväčšej miere. Takže ak si študent, pedagóg, pracujúca osoba, tak neváhaj, sleduj oficiálnu stránku VK Eperia Prešov a príď povzbudiť Prešovské extraligové volejbalistky, ktoré tvoju podporu bezpochyby zúročia na palubovke.

 

Mgr. Daniela Leütterová