Finále Slovenského pohára 2017/2018 vo volejbale žien

4 min. čítaniaFinále Slovenského pohára 2017/2018 vo volejbale žien

Postavenie družstva žien v tabuľke po základnej časti lahodilo oku nejedného fanúšika a potešilo všetkých v klube, či samotné hráčky, trénerov alebo vedenie klubu. Štvrté miesto znamenalo nielen pokračovanie druhej časti extraligovej súťaže v skupine 1-4, čiže boje v „top“ štvorke, ale aj kvalifikovanie sa na finálový turnaj Slovenského pohára 2017/2018 organizovaného v športovej hale v Prievidzi za účasti STRABAG VC FTVŠ UK Bratislava, Volley project UKF Nitra, Slávia EU Bratislava, VTC Pezinok-Bilíkova, VK EPERIA Prešov a KV MŠK OKTAN Kežmarok.

Na štrťfinále sme nastupovali v piatok 2.2.2018 v Prievidzkej športovej hale už o 13:30 hod. proti nášmu rivalovi  KV MŠK Oktan Kežmarok. Uvedomovali sme si, že súper v posledných týždňoch posilnil svoj hráčsky káder o tri hráčky, libero Trnavskú a dve legionárky,  blokárku Richardson z USA a Srbskú univerzálku Klisuru. Napriek tomu sme verili, že koncentrovaným, kolektívnym výkonom máme veľkú šancu postúpiť cez hráčky Kežmarku do sobotňajšieho semifinále proti družstvu STRABAG VC FTVŠ UK Bratislava. Trocha nás strašila momentálna forma ovplyvnená predchádzajúcimi zraneniami a virózami, ktoré postihli naše hráčky hneď začiatkom roka.

Zápas sa nezačal pre nás práve najlepšie. Pomaly, ale trpezlivo si hráčky Kežmarku budovali náskok až do stavu 16:10. Ale potom sme sa prebrali a začali hrať s chuťou a odvážne, čo sa odzrkadlilo na zrovnaní skóre na 17:17. No žiaľ v tomto trende sme nevydržali až do záveru setu. V koncovke rozhodlo viac skúseností kapitánky Kežmarku M. Smak aj športového šťastia hráčok Kežmarku, ktoré lepšie zvládli koncovku setu a vyhrali v ňom 25:22. V druhom sete sme nechceli nič nechať na náhodu a začali sme aktívnejšie hrať od prvej lopty. Výborné emócie a sústredená hra nám vydržali až do stavu 21:20 v náš prospech. Keď sa už zdalo, že set v koncovke bude patriť naším ženám, opak bol pravdou. Znova zúročila svoje skúsenosti a chladnú hlavu Monika Smak a doviedla svoje družstvo k víťazstvu v druhom sete 25:23 a vedenia 2:0 na sety. Tretí set sa snažili ženy Prešova ešte o zvrat v zápase, ale Kežmarčanky si už víťazstvo v zápase nenechali vziať.

Pri premiérovej účasti družstva VK EPERIA Prešov vo finálovom turnaji Slovenského pohára tak naším dievčatám ostali oči pre plač, Kežmarčanky sa mohli spokojne tešiť z postupu.

povedali po zápase:

František Bočkay, tréner Prešova: „V dnešnom zápase rozhodli chyby. Kežmarok ich svojimi skúsenosťami minimalizoval, na druhej strane my sme ich v rozhodujúcich chvíľach kopili. Nepredali sme kožu lacno, chceli sme vyhrať, ale dnes bol šťastnejší Kežmarok. O mesiac budeme mať vo štvrťfinále play off šancu na revanš. Keď nám išiel servis, tak sme si dokázali bodové lopty pouhrávať, ale urobili sme tri-štyri dobré veci a zaklincovali sme to chybou. Toho sa musíme zbaviť. Naša forma nie je ideálna, dávame sa dokopy po zraneniach a chorobách, ale verím, že to vyhraduje a náš výkon pôjde hore. Chceli sme postúpiť, ale aj toto bola pre nás dobrá skúsenosť. Slovenský pohár sa nehrá každý deň a dávali sme tomu patričnú vážnosť.“

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: „Myslím, že rozhodla úroveň nahrávky, ktorá bola určite v náš prospech a aj v útoku zabrali všetky hráčky. Monika to mala jednoduchšie v tom, že sa mohla oprieť o univerzálku Klisuru. V tejto hale sme hrali prvýkrát, dievčatá sa trochu hľadali na servise, ale zvládli sme to. Nové posily do tímu zapadli, chémia funguje a atmosféra v tíme je dobrá. Splnili sme prvý cieľ, s ktorým sme sem prišli, zajtra nás čaká líder extraligy STRABAG. Na súpera sa pripravíme, možno máme malú výhodu, že sme tu hrali už dnes a oťukali sme sa v tejto hale. V semifinále nemáme čo stratiť, pôjdeme na maximum a uvidíme ako to dopadne.“

Slovenský pohár 2018 – Finálový turnaj, Prievidza:
Štvrťfinále – ženy
VK EPERIA Prešov – KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3 (-22, -23, -17) – livescore
Rozhodovali: Kováč a Moravčík, 150 divákov.
Prešov: Vrabcová 5, Jakábová 6, Kotuličová 4, Povrazníková 15, Bodnárová 17, Schniererová 3, libero Nehilová (Štieberová 0, Kerpčarová 0). Tréner: F. Bočkay.
Kežmarok: Labudová 8, Klisura 14, Morihladková 5, Richardson 6, Smák 7, Zatrochová 12, liberá Trnavská a Šromovská (Kredátusová 1). Trénerka: B. Špaková