Extraligový október VK EPERIA Prešov v skratke

3 min. čítaniaExtraligový október VK EPERIA Prešov v skratke

Po našom volejbalovom „supervíkende“ pokračovala extraliga v mesiaci október svojim 4 až 7 kolom. Naše ženy uspeli v dvoch zápasoch zo štyroch. V dvoch zápasoch proti tabuľkovo vyššie postaveným súperkám sme neuspeli. Celkovo sme si pripísali po dvoch výhrach 5 bodov a upevnili si svoje momentálne 4. miesto v tabuľke základnej časti. Na chrbát nám dýcha Kežmarok.

4. kolo
14. októbra 2017 – 18:30
ŠH Spojená škola Prešov (Počet divákov: 80)
rozhodca: Hőger Peter – Smolko Martin
VK EPERIA Prešov VS VTC Pezinok – Bilíkova 3:2 (21/25 13/25 25/16 25/18 15/12)

Bol to zápas, v ktorom by po prvých dvoch v rade prehratých setoch na domáce šarišanky asi nikto z prítomných nebol vsadil ani deravý groš. Ale Prešovčanky sa zmobilizovali, ukázali bojovného ducha a po zlepšenom výkone obrátili vývoj zápasu vo svoj prospech a napokon zaslúžene zvíťazili. Súperkám tak zostali oči pre plač po výborne rozohratom zápase. Ale napokon si odniesli z Prešova aspoň jeden bod, ktorý by boli pred zápasom určite brali.

5. kolo
18. októbra 2017 – 17:00
ŠH Mladosť Bratislava
rozhodca: Tiršel Fedor – Viktoríni – Lisá Danica
VK Slávia EU Bratislava VS VK EPERIA Prešov 3:0 (25/14 25/22 25/8)

Prešovčankám sa dlhodobo v Športovej hale Mladosť v Bratislave nedarí. A v 5. kole sa to znova potvrdilo. V prvom sete mali navrch od začiatku domáce hráčky a to veľmi sa ani snažiť nemuseli. V druhom sete na Bratislavskú palubovku nastúpil iný tím a hráčky Prešova razom boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Prešustrované vedenie a nakoniec prehratý druhý set šarišankám nakoniec vzal úplne sebavedomie a v treťom sete to bola viacmenej exhibícia domáceho družstva, ktoré ho vyhralo viac ako jednoznačne 25:8.

6. kolo
21. októbra 2017 – 18:30
ŠH Spojená škola Prešov (Počet divákov: 110)
rozhodca: Smolko Martin – Hőger Peter
VK EPERIA Prešov VS STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 0:3 (23/25 8/25 14/25)

Po prehre so Sláviou EU Bratislava privítali na palubovke SŠ Ľ. Podjavorinskej v Prešove domáce hráčky momentálneho lídra STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava, ktorý ešte neokúsil horkosť prehry. Do favorita sa domáce hráčky zakúsili bez rešpektu a v tesnej koncovke prehrali prvý set 23:25. To sa napokon ukázalo ako kľúčové. Hosťky to nabudilo a v druhom sete boli jednoznačne lepšie. Prešovčanky sa v úvode tretieho setu snažili Bratislavčanky zatlačiť zlepšeným servisom a zabojovať o lepší výsledok, ale zjavne v dobrej forme hrajúce súperky už nenechali nič na náhodu a po výhre zostali neporazené aj po zápase v Prešove.

7. kolo
28. októbra 2017 – 18:00
Mestská ŠH Nové Mesto nad Váhom (Počet divákov: 152)
rozhodca: Poláčiková Lucia – Čuntala Peter
VK Nové Mesto nad Váhom VS VK EPERIA Prešov 1:3 (17/25 13/25 25/12 16/25)

Do Nového Mesta nad Váhom, nováčika tohtoročnej extraligy sme cestovali s jednoznačným úmyslom ukončiť dvojzápasovú šnúru prehier a domáce hráčky, ktoré sú vo svojej hale nepríjemným súperom, poraziť. Od úvodného hvizdu rozhodcu Prešovčanky jednoznačne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Domáce hráčky sme až na tretí set, kde si naše ženy vybrali „oddychový čas“ k ničomu nepustili a zaslúžene sme si z palubovky nováčika odniesli dôležité tri body.