Z druhého zápasu v Nitre berieme plný bodový zápis

3 min. čítaniaZ druhého zápasu v Nitre berieme plný bodový zápis

Už cesta z Prešova do Nitry na nedeľný zápas proti COP signalizovala, že dnes nebudeme mať na ružiach ustlané. Dopravná zápcha pred Ružomberkom, snehová kalamita na Donovaloch a dopravné obmedzenie na R1 tesne pred samotnou Nitrou kvôli dopravnej nehode, nám na nálade nepridali.

A dobre naladené neboli ani domáce hráčky. Od úvodného setu obe družstvá neprodukovali kvalitný volejbal a kopili veľa nevynútených chýb. Keďže domáce hráčky ich vyprodukovali podstatne viac, Šarišanky sa ujali v polovici setu vedenia, ktoré si pohodlne udržiavali až do konca setu, ktorý skončil napokon 18:25.

Druhý set mali až do stavu 23:17 viacmenej pod kontrol domáce Nitranky, ale na víťazstvo v ňom to napokon nestačilo. Na podanie sa dostala Schniererová, ktorá podávala až do stavu 23:25 pričom v tejto sérii dala dve esá. Po totálnom obrate boli všetci v hale presvedčení, že naše ženy si odnesú víťazstvo z palubovky domácich COPkárok 0:3.

Avšak tretí set sa mladé volejbalistky spod Zobora zmobilizovali, skvalitnili hru v útoku a zaslúžene ho vyhrali 25:18.

Záverečný štvrtý set bol ako na hojdačke. Naše hráčky viedli do stavu 9:13 a potom nesústredenou hrou nezmyselne pripustili obrat na 16:13 v prospech domácich. Nitranky viedli v štvrtom sete až do stavu 23:18 a boli dve lopty od tajbrejku. Ale do útoku Prešovčaniek zavelila troma úspešnými útokmi Povrazníková a výrazne napomohla ukončiť trápenie oboch družstiev v prospech našich hráčiek v sete na 23:25. Do tabuľky sme si pripísali dôležité víťazstvo a tri body.

COP Nitra – VK EPERIA Prešov 1:3 (-18, -23, 18, -23)
Rozhodovali: Svorenčík a Sluk, 50 divákov.
Nitra: M. Stümpelová 0, Jurášová 15, Halušková 4, Zimová 14, Kupčiová 13, Körmendyová 8, liberá Bojňanská a Žúdelová (Magdinová 3, Konárová 9, Sivičeková 1). Tréner: M. Maličký.
Prešov: Kopilcová 3, Povrazníková 9, Bodnárová 9, Schniererová 11, Markarashvili 3, Jakábová 11, libero Nehilová (Vrabcová 2, Štieberová 0). Tréner: F. Bočkay.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Katarína Körmendyová (COP Nitra)

Marek Maličký, tréner COP: „Dnes sa hral veľmi slabý extraligový zápas. Bol to náš hádam najslabší výkon v sezóne, aj napriek tomu sme mohli vyhrať. Dobré momenty striedali tie horšie na oboch stranách. Dvakrát sme nevyužili ponuknutú šancu, v troch setoch po sebe sme viedli 21:16, neskôr 23:19, ale nedokázali sme zobrať ťarchu výhry na seba a rozhodnúť tento zápas v náš prospech. Musíme sa dať zdravotne
doporiadku, načerpať nové sily a v piatok v mestkom derby predviesť úplne iný výkon ako dnes.“

František Bočkay, tréner Prešova: „K tomuto zápasu sa ťažko hľadajú slová. Oba tímy sa predbiehali v tom, kto vyprodukuje viac chýb. My sme ich asi urobili menej a preto berieme víťazstvo. Už sa musíme pozerať na další týždeň a zápas s Trnavou a tento víkend hodiť za hlavu.“