57. ročník ankety Najúspešnejší športovci a športové kolektívy mesta Prešov za rok 2017

3 min. čítania57. ročník ankety Najúspešnejší športovci a športové kolektívy mesta Prešov za rok 2017

Pondelok 22. január 2018 sa zapísal do klubovej histórie EPERIA Prešov. Nášmu klubu sa dostalo veľkej pocty, keď uspel v 57. ročníku ankety Najúspešnejší športovci a športové kolektívy mesta Prešov a dostal sa medzi najúspešnejšie športové kolektívy.

Najúspešnejší kolektív mesta Prešov v kategórii dospelých za rok 2017 

Tatran Prešov ‑ hádzaná muži:Nemenným faktom ostáva, že Tatran Prešov je v histórii samostatného Slovenska najúspešnejším hádzanárskym klubom v krajine. Vo svojej vitríne má už trinásť slovenských majstrovských titulov. V histórii Slovenského pohára siaha na svoj pätnásty primát, pričom za sedemnásťročnej éry majiteľa klubu Miloslava Chmeliara je prešovský tím v sedemnástom pohárovom finále. Prešovský hádzanársky klub úspešne reprezentuje aj na medzinárodnej úrovni. Okrem Slovenského pohára je aj víťazom Česko‑Slovenského pohára, účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov EHF a nadnárodnej SEHA Gazprom ligy. Nuž a už o pár dní vkročí do účinkovania v prestížnej európskej súťaži hádzanárov, v Pohári EHF.

Najúspešnejšie kolektívy mesta Prešov v kategórii dospelých za rok 2017 ‑ bez určenia poradia

VK Eperia Prešov ‑ volejbal:Volejbalistky VK Eperia Prešov získali v extralige bronzovú medailu, pre prešovský ženský volejbal je to historicky prvá medaila. Zverenky trénera Františka Bočkaya v štvrtom stretnutí o tretie miesto zvíťazili nad Volley project UKF Nitra 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá vyhrali 3:1. Šarišanky tak urobili fanúšikom ohromnú radosť. Dievčatá sa zomkli, bojovali, dali do hry srdce a tešili sa z cenného úspechu. Družstvu veľmi pomohla skúsená nahrávačka a jeho líderka Alica Sokolov‑Székelyová. Pod úspech sa podpísala aj klubová atmosféra. Všetci v ňom fungujú ako jedna veľká rodina.

ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov ‑ hádzaná ženy: Sezóna 2016/2017 bola pre Školský športový klub pri Strednej lesníckej škole v Prešove, vystupujúcim v nej pod mediálnym názvom Bemaco Prešov najúspešnejšou v klubovej histórii. Prešovčanky v spoločnej slovensko ‑ českej súťaži hádzanárok (WHIL) pod taktovkou trénera Dušana Daniša obsadili siedme miesto a v národnom play‑off potom zvíťazili v dvoch zápasoch nad Partizánskym a získali tak po dlhých 28 rokoch pre prešovskú ženskú hádzanú cenné kovy, bronzové medaily.

VK Mirad PU Prešov ‑ volejbal: Volejbalisti VK Mirad PU Prešov dlhodobo patria k najlepším tímom pôsobiacim v slovenskej volejbalovej extralige. V roku 2017 pod vedením trénera Jaroslava Vlka dosiahli tretie miesto v najvyššej súťaži a stali sa víťazmi Slovenského pohára. Prešov zvíťazil v rozhodujúcom piatom zápase o tretie miesto v extralige nad VK KDS Šport Košice 3:2 a celú sériu vyhral 3:2 na zápasy. Bola to mimoriadne vyrovnaná a dramatická séria, vo východniarskom derby si diváci prišli na svoje. VK Mirad PU získal tretiu medailu v rade (2015 zlato, 2016 striebro).

zdroj mesto Prešov: TU